УНС – УДРУЖЕЊЕ НАСТАВНИКА СРБИЈЕ "ПАНЕЛ"

Вести, актуелности и занимљивости из области образовања

Образовање – цитати

„Образовање се не састоји од тога колико сте запамтили или колико знате. Састоји се од тога да разликујете колико знате, а колико не.“ „Боље разумети мало него погрешно разумети много.“ – Анатол Франс – француски књижевник, добитник Нобелове награде за…

Ахилова пета

Митски јунак Ахил био је један од учесника чувеног Тројанског рата. Према грчкој митологији његова мајка га је окупала у „води бесмртности“. Док је то радила она га је држала за пету. Тако је она била једино место које је…

Алберт Ајнштајн

Један од највећих умова и најзначајнијих личности у историји света био је Алберт Ајнштајн. Он је био теоријски физичар, формулисао је специјалну и општу теорију релативности што је изазвало револуцију модерне физике. Значајан допринос дао је квантној теорији, као и…

Легенда о Минотауру

Минотаур је био митско биће са телом човека и главом бика. Због тога је краљ Минос у Кнососу, у делу своје палате саградио лавиринт и одлучио да га затвори у њему, грађевину са много пролаза и ходника, из које је…

Голгота Србије

После успеха у почетној, 1914. години рата и извојеваних победа на Церу и Колубари (прве Српске и уједно прве Савезничке победе у Првом светском рату), дошло је до затишја на Балканском ратишту. Почетком октобра 1915. године здружене Аустроуграска Балканска војска…

Који народ је први направио пиво?

Пиво је данас веома заступљено широм света, пију га подједнако и мушкарци и жене. Постоје различите врсте, од светлијих до тамним. То сте сигурно знали, а да ли знате који народ је први уживао у његовим чарима? Древни списи, као…

Присаједињење Војводине и Црне Горе Србији

Данас је тачно сто четири године од када је Војводина одлучила да се припоји Србији. Српски народ из српских земаља које су до краја Првог светског рата припадале Аустроугарској није желео да чека решавање његовог питања од стране великих сила….

Асурбанипалова библиотека

Народ Асирци познати су у историји као велики ратници. Поред тога они су били и љубитељи књига. Као доказ за то говоре многе библиотеке широм Месопотамије (Међуречје – простор између река Еуфрат и Тигар, територија данашњег Ирана). Само у палати…

Фејнманова метода учења

Извор: atma Нобеловац за физику Ричард Фајнман формулисао је алгоритам учења који вам помаже да брже и дубље разумете било коју тему. „Нисам увек био добар ученик. Открио сам да се учење своди на количину времена које сам му посветио….

Израда радне верзије Нацрта закона о изменама и допунама Закона о јавном информисању и медијима

Јуче је одржан први састанак Радне групе која треба да изради радну верзију Нацрта закона о изменама и допунама Закона о јавном информисању и медијима, саопштило је данас Министарство информисања и телекомуникација Владе Републике Србије. Министарство информисања и телекомуникација је,…